5 inšpiratívnych citátov, ktoré Vám môžu zmeniť život.

Nikdy sa nenechaj odradiť posmeškami ľudí. Smejú sa väčšinou iba tí, ktorí nič nedokázali. (M. Kuruc, Business Club Slovakia)
Jedným z najčastejších dôvodov neúspechu je voľba vzdať sa pri zdanlivo ťažkej prekážke. Množstvo ľudí sa zaoberá otázkami, ako vyzerajú v očiach ostatných, čo na to povedia ľudia, alebo či nebudú ich sny terčom posmechu. Smejú sa a zneisťujú Vás však iba tí, ktorí v živote nič nedokázali. Skutočne úspešní ľudia Vám pri budovaní Vášho sna budú skôr nápomocní, pretože pravdepodobne už prešli cestou, ktorou aktuálne prechádzate. Vždy sa preto obklopujte ľuďmi, ktorí majú sny a ambície.

Vždy buď "len" sám sebou. Osobnosti ostatných sú už obsadené. (Oscar Wilde)
Častokrát počúvame, že byť sám sebou je v dnešnej dobe veľmi tažké. Rôzne média sa nám snažia podsúvať pomyselné merítka úspechu, atraktivity, či bohatstva. Páčia sa nám životy iných, čoraz viac žien sa chce podobať ideálu krásy, takmer všetci chceme byť bohatí. Zabúdame pritom, že všetci sme originál. Pre každého z nás je skutočné šťastie niečo iné. Objaviť vlastné šťastie a byť sám sebou je to najcennejšie, čo môžete na svojej životnej ceste získať.

Vašu budúcnosť tvorí to, čo robíte dnes, nie to, čo budete robiť zajtra. (Robert Kiyosaki)
Nikdy nežite z minulosti, nevenujte jej ani svoje myšlienky okrem pozitívnych spomienok. Všetko v živote má svoj význam, a všetko sa pre niečo deje. Všetko je nenávratne preč, nesnažte sa zmeniť niečo, čo zmeniť nemôžete. Nesnívajte ani o svojej budúcnosti, lebo sny budú vždy len sny. Sústreďte svoju myseľ na prítomný okamih, žite v prítomnosti, svoju budúcnosť začnite tvoriť teraz, v tomto momente.

Človek, ktorý neurobí nijakú chybu, neurobí vôbec nič. (E.J.Phelps)
Kto z nás neurobil žiadnu chybu? Chyby môžu byť tou najcennejšou životnou skúsenosťou, ak sa z nich dokážete poučiť. Albert Einstein hovorieval: „Rovnakým spôsobom, keď použijeme rovnaké myšlienky, dosiahneme vždy rovnaké výsledky bez ohľadu na to, ako veľmi túžime po opaku.“ Úspešní ľudia sú úspešní aj vďaka schopnosti učiť sa z vlastných chýb. Nebojte sa preto chýb. Priznajte si ich, analyzujte ich a vďaka nim sa snažte vylepšiť svoje kroky.

Je oveľa ťažšie súdiť seba samého ako svojich blížnych. Malý Princ (Antoine de Saint-Exupéry)
Nesúďte, aby ste neboli súdení. Neodsudzujte, aby ste neboli odsúdení. Nikdy sa nenechajte ovplyvniť rečami a názormi iných, urobte si vlastný názor. Nikdy neodpisujte nikoho, aby nezačali odpisovať Vás. Chyby na druhých ľuďoch najčastejšie hľadajú ľudia, ktorí nedokážu vidieť tie vlastné. Nesúďte, snažte sa pomôcť a vytvoriť o niečo krajší svet. Nikdy neviete, kedy budete namiesto odsúdenia potrebovať pomoc, či podporu práve Vy.BCAjpg

5 inšpiratívnych citátov, ktoré Vám môžu zmeniť život.
Uverejnil: M. Kuruc
(Business Club Slovakia)

BCSA - podnikateľská akadémia
BCM - Business Club Magazine