Krátke príbehy na zamyslenie 2

Krátke príbehy 2
Príbeh vojaka...

Vojak sa vracia z vojny v Afganistane... Predtým, ako mal konečne prísť domov, rozhodol sa zavolať svojim rodičom.

“Mami, oci, tak rád Vás počujem, vraciam sa konečne domov. Mal by som však na Vás jednu prosbu. Mám kamaráta, ktorého by som rád priviedol spolu so mnou.”

“Jasné” , povedali mu, “radi by sme ho spoznali.”

“Mali by ste však vedieť jednu dôležitú vec. Obetoval sa v boji a bol ťažko ranený. Pri obrane základne rišiel o ruku a nohu. Nemá kam ísť, nemá mu kto pomôcť... Veľmi rád by som ho zobral k nám, aby žil s nami.”

“Synak, to nám je veľmi ľúto. Možno by sme mu mohli pomôcť nájsť náhradný domov, alebo zorganizovať verejnú zbierku.”

“Nie. Chcem, aby žil s nami.”

“Synak” povedal otec, “nevieš si ani predstaviť, čo od nás žiadaš. Niekto tak handicapovaný by bol pre nás obrovskou záťažou. Neviem ako by sme sa dokázali o neho postarať. Máme svoj vlastný život, vlastné problémy. Myslím si, že by si mal prísť domov sám a na tohto muža radšej zabudnúť. Nájde si pomoc aj sám. Nemôžeš zachrániť celý svet...”

V tom momente syn zložil telefón a rodičia o ňom už viac nepočuli. O niekoľko dní ich však kontaktovala polícia v súvislosti s úmrtím ich syna na náledky pádu z vysokej budovy. Vyšetrovateľ nevylúčil samovraždu a zničení rodičia museli ísť do márnice na identifikáciu synovho tela.

Spoznali ho, jednalo sa skutočne o ich syna... Rodičia však zistili zdrvujúcu skutočnosť... Ich syn mal iba jednu nohu a ruku.

Vždy buď pripravený pomôcť...


BCAjpg

Uverejnil: M.Kuruc (Business Club Slovakia)
BCSA podnikateľská akadémia
BCM - Business Club Magazine