Skutočné príbehy slávnych: J.K.Rowling

Skutočné príbehy slávnych
J. K. Rowling
Cez zlyhanie k úspechu...

Radí sa medzi najbohatšie ženy Veľkej Británie, dokonca predbehla i kráľovnú Alžbetu. Ako prvá spisovateľka na svete predala viac ako 400 miliónov kníh, ktoré boli preložené do 67 jazykov.

"Na ten pocit slobody, ktoré mi tento status prináša som si doteraz celkom nezvykla" (J.K.Rowling)

Jej príbeh začal v detstve. Spisovateľkou sa túžila stať už v útlom veku, odvtedy neustále písala a písala. Cítila však, že nepíše nič výnimočné...

Jedného dňa sa všetko zmenilo. Cestou vo vlaku z Manchestru do Londýna prišlo doslova vnuknutie príbehu o malom čarodejníkovi, sirote. Rowlingová bola jednoznačne presvedčená, že práve túto tému musí spracovať. Celý príbeh sa jej do detailov začal odohrávať v hlave.

V tom období mala iba 25 rokov, malú dcérku a jej život bol poznačený skrachovaným manželstvom. Žila na pokraji chudoby, krôčik od toho, aby sa stala bezdomovcom.

"Cítila som sa vtedy na samom dne, trpela som depresiou. Úplné dno sa stalo mojou pevnou základňou, na ktorej som začala nanovo stavať svoj život.” (J.K.Rowling)

Do písania nového príbehu sa pustila s obrovským nadšením a síce vedela, že knihu bude ťažké vydať, ale ak by sa to podarilo, bude mať obrovský úspech. Avšak prišlo počiatočné sklamanie. Rukopis novej knihy ponúkla až v 12 vydavateľstvách, no všade ju odmietliRowlingovej dokonca odporučili živiť sa niečím iným... Až keď si túto knižku prečítala 8 ročná dcéra majiteľa malého vydavateľstva v Bloomsbery, ktorú príbeh doslova očaril, rozhodlo sa vydavateľstvo dať tejto knižke šancu. Príbeh o malom čarodejníkovi mal obrovský úspech, predalo sa celkovo viac ako 400 miliónov kníh, ktoré boli preložené do 67 jazykov...

"Zlyhanie, je také dôležité. V dnešnom svete sa neustále hovorí len o úspechu. Mala som to šťastie, že som sa vďaka Harrymu Potterovi stretla s mnohými úspešnými ľuďmi. Každý jeden z nich sa stretol s neúspechom a zlyhaním. Viac ako jedným. Rozhodujúca je práve schopnosť prekonať a vyrovnať sa so zlyhaním a použiť ho ako stavebný kameň veľkého úspechu. Poznám ľudí, ktorí sa najviac v živote boja zlyhania. Nechcú nič ani vyskúšať zo strachu, že sa to nepodarí. A to je kameň úrazu a dôvod, prečo nikdy neuspejú a vzďaľujú sa od svojich životných snov." (J.K.Rowling)

Nikdy sa nenechaj zlyhaním odradiť, znechutiť, ani pokoriť...

BCAjpg
Uverejnil: M. Kuruc (Business Club Slovakia)
BCSA podnikateľská akadémia
BCM - Business Club Magazine